Ikea powstanie w Lublinie

Podziel się:
To już dziesiąty sklep Ikea w Polsce. W Lublinie budowa rozpoczęła się na dobre. Podczas uroczystości 25 października br. wkopano symboliczny kamień węgielny. Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku, a centrum handlowego – na czwarty kwartał 2017 roku.

Wkopanie kamienia węgielnego pod sklep i centrum handlowe IKEA jest symbolicznym, wyczekiwanym przez mieszkańców Lublina i okolic początkiem budowy. Prace inżynieryjne trwają już od kilkunastu tygodni. Dotychczas zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, a także wylano pierwsze betonowe elementy. Rozpoczynają się także intensywne prace przy budowie wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy, który zapewni klientom szybki, bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum handlowego.

W uroczystości wzięły udział władze miasta, regionu oraz przedstawiciele IKEA Retail – spółki odpowiedzialnej za sklep, i IKEA Centres – spółki odpowiedzialnej za budowę i zarządzanie centrum handlowym.
REKLAMA:

IKEA w Polsce aktywnie działa w obszarze zrównoważonego rozwoju. W przypadku nowo powstającego sklepu, IKEA zainwestuje w instalacje produkujące czystą energię geotermalną. Zielone otoczenie sklepu i centrum handlowego IKEA zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wkomponowało się w lokalny krajobraz Lubelszczyzny.

Rekrutacja do lubelskiego sklepu IKEA prowadzona będzie w niecodziennym miejscu o nazwie „IKEA Po Sąsiedzku”. Inspiracją do tego projektu była warszawska Kuchnia Spotkań. Lubelski lokal ma stać się wspólną i otwartą przestrzenią dla lublinian, w której zapoznają się ze specyfiką pracy w IKEA oraz złożą dokumenty rekrutacyjne. „IKEA Po Sąsiedzku” będzie też miejscem spotkań, kreatywnych działań oraz skandynawskich inspiracji. Lokal, w którym napijemy się dobrej kawy i zjemy szwedzkie słodkości, zostanie otworzony na początku grudnia przy ul. Krakowskie Przedmieście 55.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ikea
#wiadomości #inwestycje #ściany

Więcej tematów: