Czyszczenie kominka

Podziel się:
Gdy nadchodzi chłodniejsza pora roku właściciele kominków cieszą się na wieczorne godziny spędzone w przyjemnym cieple przy blasku pełgających płomieni. By w pełni cieszyć się tym czasem warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

Fot.  KärcherFot. Kärcher

Rada 1: Dopilnuj by drewno do kominka było zawsze suche

Drewno, które kupujemy zazwyczaj nie nadaje się do kominka od razu. Musi ono wyschnąć. Dlatego warto zrobić sobie zapas i korzystać z drewna kupionego w poprzednim roku, gdy to kupione teraz leżakuje i schnie. Warto o tym pamiętać ponieważ mokre drewno pali się mniej efektywnie, daje mniej ciepła a dodatkowo brudzi kominek, dymi i pozostawia sadzę na szybie i wokół kominka. Idealnie drewno powinno mieć wilgotność na poziomie 25%. Z odrobiną wprawy jesteśmy w stanie sami, bez korzystania z przyrządów, ocenić czy drewno jest dostatecznie suche. Najlepszym miejscem do tego jest przestrzeń, w którym jest przewiew i zadaszenie. Dlatego warto przy domu lub w ogrodzie zbudować specjalną wiatę, pod którą będziemy przechowywać drewno.

Fot.  KärcherFot. Kärcher

Rada 2: Usuń popiół specjalistycznym odkurzaczem

Po przyjemnym wieczorze w blasku kominka musimy usunąć popiół. Robienie tego ręcznie jest ryzykowne. Z pewnością ubrudzimy przy okazji siebie i całe otoczenie. Właśnie po to by tego uniknąć i ułatwić sprzątanie, firma Kärcher wprowadziła na rynek specjalistyczny odkurzacz kominkowy AD 3 Premium. Odkurzacz ten został zaprojektowany tak, by w prosty i łatwy sposób oczyszczać kominek z nagromadzonego popiołu. Model ten charakteryzuje się wysoką siłą ssącą. System filtrów pozwala na zasysanie dużych ilości popiołu. Dzięki metalowemu zbiornikowi odkurzacz jest maksymalnie bezpieczny. Urządzenie uzyskało certyfikat TÜV Süd z zastosowaniem procedury testowania opracowanej przez firmę Kärcher specjalnie dla odkurzaczy kominkowych. Zagięta końcówka węża ssącego ułatwia odkurzanie w narożnikach i w trudno dostępnych miejscach w kominku. W wyposażeniu modelu AD 3 Premium znajdują się dodatkowo dwie rury ssące oraz ssawka podłogowa. Pamiętajmy, że popiół powinien pozostać w kominku przez noc, by ostygł. Nie należy odkurzać popiołu o temperaturze przekraczającej 40 stopni. Urządzeniem oczyścimy także grilla, lecz to raczej opcja, z której skorzystamy w cieplejszych wiosennych miesiącach.

Fot.  KärcherFot. Kärcher

Rada 3: Oczyść szybę

Sadza osiadająca na szybie kominka to spory problem. Czyszczenie konwencjonalnymi metodami jest męczące i czasochłonne. Posiadacze parownicy Kärcher mają ułatwione zadanie. To urządzenie może w łatwy i skuteczny sposób usunąć całą sadzę z szyby pozostawiając ją nieskazitelnie czystą. Nie potrzeba do tego żadnych środków czyszczących. Gorąca para pod ciśnieniem wykonuje za nas całą pracę.
REKLAMA:

Nawet najmniejsza parownica SC 1 z bogatej oferty firmy Kärcher jest wystarczająca by oczyścić szybę kominka. SC 1 jest urządzeniem kompaktowym, wyjątkowo małym i lekkim a przy tym bardzo skutecznym. Do tego potrzebuje tylko trzech minut by nagrzać się i być gotowa do pracy. Dlatego też jest to urządzenie idealne do szybkich porządków takich jak czyszczenie kominka. Dzięki niej sprawnie oczyścimy także wszelkie wodoodporne powierzchnie w domu. Okapy, armaturę kuchenną i łazienkową, a także podłogi – jeśli zdecydujemy się na urządzenie z zestawem podłogowym.

Warto stosować te porady w praktyce by przyjemnych chwil spędzonych w blasku kominka nie psuł nam brud, popiół i sadza. Dzięki urządzeniom marki Kärcher te problemy odejdą w zapomnienie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kärcher
#czytelnia #narzedzie #do czyszczenie #instalacje #kominek #karcher #Kominki

Więcej tematów: