Elegancka i minimalistyczna łazienka

Podziel się:
Minimalistyczne, gładkie powierzchnie, szkło, drewno i błyszczący chrom nigdy nie wyjdą z mody. Z połączeniatych materiałów stworzymy łazienkę jednocześnie elegancką i subtelną. Jak to zrobić?

Kluczową kwestią jest takie dobranie elementów wyposażenia, które stworzą harmonijną całość. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy uda nam się samodzielnie osiągnąć taki efekt, dobrze jest powierzyć to zadanie producentowi. Kupując produkty z jednej kolekcji mamy bowiem gwarancję, że armatura, ceramika orazstrefa prysznica będą wyglądać spójnie i efektownie.

Fot. DeanteFot. Deante
Proste, geometryczne kształty i jasne, neutralne kolory zawsze dają wysmakowany i niebanalny efekt. Biel i delikatna szarość w połączeniu z jasnym drewnem wypełnią łazienkę światłem i pozwolą odpocząć oczom. W takim wnętrzu z łatwością odprężymy się w wannie po męczącym dniu lub z przyjemnością weźmiemy orzeźwiający prysznic.
REKLAMA:

Do tego celu wyjątkowo dobrze posłużą deszczownia wannowa i parawan z kolekcji Deante Alpinia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie na równi wannę i natrysk, nie chcą więc rezygnować z żadnego z nich. Takie rozwiązanie „2 w 1” pozwala w ograniczonej przestrzeni łazienkipogodzić miejsce na długie kąpieleze strefąszybkiego prysznica.W deszczowni wannowej Alpinia bardzo ciekawie rozwiązana została kwestia przełączania wody między wylewką wannową a natryskiem. Wylewka wannowapodczas brania prysznica jest złożona równolegle do ściany, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce w wannie i unikamy bolesnego uderzenia się o kran kolanem. Aby napełnić wannę, wystarczy przekręcić wylewkę wannowądo siebie – wówczas woda popłynie właśnie tędy.

Przestrzeń prysznica usytuowaną w narożniku pomieszczenia połączono z prostokątną wanną, której kształt harmonizuje z półką pod umywalkę. Taką surową aranżację ocieplą płytki imitujące drewno, które świetnie będą się prezentować nad wanną oraz na sąsiadującej z nią ścianie. Motyw drewna warto jeszcze powtórzyć w drobnych ozdobach, np. doniczkach, oraz na blacie szafki pod umywalką. Delikatną umywalkę warto uzupełnić o wysoką baterię o delikatnych kształtach, również z kolekcji Alpinia. Jej zaoblone kształty ibłyszczące powierzchnie będą dobrze pasowały do pozostałych elementów wyposażenia.Niewielkie rozmiary baterii z tej kolekcji pozwalają na zastosowanie serii nawet w bardzo małych pomieszczeniach przy zachowaniu wygody użytkowania.Strefę umywalki ozdabia także duże okrągłe lustro, które w połączeniu z rozproszonym światłem dodatkowo optycznie powiększa łazienkę.
Trendy wnętrzarskie obowiązujące w ostatnich latach stanowią różnorodne interpretacje minimalizmu i filozofii „eko”. Proste bryły, neutralne kolory i ergonomia użytkowania to elementy odgrywające bardzo ważną rolę w przypadku armatury łazienkowej. Sięgajmy śmiało po takie rozwiązania, bo pomimo upływu lat będą one wciąż zachwycać i nic nie stracą na aktualności.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deante
#czytelnia #wnetrza #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: