Lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie i do tego ogrzeje

Podziel się:
Nie zawsze dysponujemy tak dużym metrażem, jakbyśmy tego chcieli. Istnieją jednak bardzo proste sposoby, które mogą powiększyć nam optycznie przestrzeń. Odpowiedni wybór mebli, dodatków, faktur czy kolorów ma wpływ na to, jak przestrzeń będzie się finalnie prezentować. Podobnie jest z lustrami. Duże lustro zawieszone we właściwym miejscu może rozwiązać nam problem małej przestrzeni. Co więcej, kiedy dbamy o każdy centymetr możemy wybrać lustro, które świeci lub grzeje. Takie rozwiązania grzejników wprowadziła marka LUXRAD.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad
Lustro jest jednym z dodatków, które poza rolą czysto użytkową, może w znacznym stopniu wpłynąć na jego wizualny odbiór. Kiedy borykamy się z niezbyt dużą przestrzenią, to właśnie lustro pomoże nam optycznie ją powiększyć. Świetnie sprawdzi się nie tylko w pokoju, ale też w małych łazienkach i korytarzach.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad

Zacznijmy jednak od początku

Skąd się w ogóle wzięło lustro? Za pierwsze zwierciadła służyły… kałuże, jeziora i rzeki.  Pierwsze małe szklane lustra wykonali Rzymianie – już w I w. n.e. Niestety o tej metodzie zapomniano na kilkaset lat. Dopiero w X-XI w. wyrabianiem szklanych luster zajęli się zamieszkujący Hiszpanię muzułmanie. Ale i oni nie przekonali średniowiecznej Europy do tego pomysłu. Wciąż bardziej popularne były lustra wykonane z polerowanego brązu lub miedzi.  Zmieniło się to w XIII wieku. Produkowane na południu Niemiec szklane lustra wysyłane były do Europy, głównie do Włoch. Potem oni sami zajęli się ich produkcją. Ważną rolę odegrali tu Wenecjanie, którzy dzięki dodaniu stopów rtęci stworzyli niezwykle przejrzyste szkło. Dokładnie takich lustrach chcieli inni.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad

Rola lustra dzisiaj

Co ciekawe lustro nie służy już tylko do przeglądania. Architekci i projektanci odkryli, że dobrze ustawione może powiększyć optycznie przestrzeń. Powierzchnia lustra, a raczej efekt, jaki tworzy, wpływa na naszą percepcję. Lustro „mąci” nam głowie, wydłużając krótki korytarz, poszerzając wąski salon. Zawieszone pod sufitem wyciąga pokój do góry, sprawiając, że wydaje się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Innymi słowy, lustra optycznie powiększają przestrzeń.

Lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie i do tego ogrzejeLustro, które powiększy optycznie pomieszczenie i do tego ogrzeje
Lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie i do tego ogrzejeFot. LuxradFot. Luxrad
Kiedy mamy ograniczoną przestrzeń to wyjątkowo skrupulatnie dobieramy elementy wyposażenia. Często przy tym stosujemy regułę „albo, albo”. Projektanci firmy postanowili wprowadzić rozwiązanie, które sprawdzi się również w małych przestrzeniach i będzie pełniło więcej funkcji niż jedną. Tak powstały modele grzejników Aurora, Vitro czy Niagara. Te trzy modele kryją w sobie funkcje lustra i grzejnika. Idealne rozwiązanie 2 w 1, przy czym grzejnik mimo posiadania tafli lustra nie traci swojej podstawowej funkcji i parametry ogrzewania nie różnią się niczym od tzw. standardowego modelu.
REKLAMA:

Warto wybierać rozwiązania, które mają kilka funkcjonalności. To nie tylko oszczędność miejsca, ale bardzo często również oszczędność finansowa.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Luxrad
#czytelnia #grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #Grzejniki

Więcej tematów: