Aranżacja sypialni na lato: lekko i naturalnie

Podziel się:
Latem dni są długie, temperatury wysokie, a roślinność cieszy bujnością i kolorem – właśnie dlatego jest to tak wyczekiwana przez wielu pora roku. Do aury za oknem warto dostosować wystrój sypialni, nadając jej pogodny charakter. Jakie zmiany wprowadzić, by stała się przyjemnym miejscem relaksu w ciepłe dni i noce?

Fot. RuckZuckFot. RuckZuck
Choć na co dzień nie spędzamy w sypialni dużo czasu, jej wystrój ma istotne znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. To w głównej mierze od aranżacji tego pomieszczenia zależy, czy rano obudzimy się wyspani i w pełni sił. Latem warto postawić na naturalne materiały, które zwiększą komfort snu i dodatkowo upiększą przestrzeń. Pamiętajmy też o stosowaniu rozwiązań zapobiegających nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck

Zwiewne materiały i jasne barwy

Latem wprowadźmy do sypialni paletę jasnych kolorów. Dominującą rolę może odegrać biel, która odpręża, uspokaja i koi zmysły. Zestawmy ją z łagodnymi odcieniami, takimi jak pastelowa zieleń, subtelny błękit czy pudrowy róż. W akcentach dobrze sprawdzą się ciemne odcienie tego samego koloru, które dodadzą wnętrzu wyrazistości. Świetnym pomysłem jest również sięgnięcie po motywy kwiatowe, które wciąż są na topie – mogą udekorować np. jedną ze ścian lub pościel.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck
Zadbajmy też o zmianę tekstyliów. Wybierzmy cienką kołdrę, która służy cyrkulacji powietrza i dobrze odprowadza wilgoć. W komplecie z bawełnianymi poszewkami zagwarantuje nam przyjemny sen. Osoby o romantycznym usposobieniu mogą rozważyć dodatkowo montaż baldachimu – łóżko otoczone np. tiulem stanie się nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale ochroni również przed owadami.

W oknach powieśmy natomiast lekkie firanki, a także rolety lub zasłony. Pomogą one zachować optymalną temperaturę wnętrza dla zdrowego snu, wynoszącą 18-22 °C. W upalne dni, jeśli nie przebywamy w sypialni, pozostawmy okna zamknięte i zasłonięte. Otwórzmy je po zmroku, wpuszczając do środka chłodniejsze powietrze.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck

Elementy w stylu eko dopełnieniem wystroju

W letnią aranżację doskonale wpisują się naturalne materiały. Dodatki z wikliny, rattanu i bambusa to gwarancja przytulności i harmonii. Liczba komponentów powinna być jednak umiarkowana – większa przestrzeń służy swobodzie i poprawia wygodę wypoczynku. Jeśli meble wymagają wymiany, sięgajmy po modele wykonane z jasnego drewna. W przypadku łóżka oryginalną propozycją jest zastosowanie stelaża z palet. Może to być tymczasowe rozwiązanie lub, jeśli przypadnie nam do gustu, stały element aranżacji. Zdrowy klimat stworzy także żywa zieleń – w tej roli szczególnie polecamy paprocie i bluszcze, które przyczynią się do oczyszczania powietrza. Mniej wymagającymi roślinami, mogącymi stać się równie ciekawymi dekoracjami, są sukulenty.
REKLAMA:

Chęć zmiany wyglądu wnętrza często staje się przyczynkiem do rozpoczęcia gruntownego remontu. Jeśli podłoga w sypialni swoje najlepsze lata ma już za sobą, wymieńmy ją na taką, która będzie prezentować się estetycznie nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do różnych stylów wnętrz, są panele w dębowych dekorach o naturalnej kolorystyce i wyczuwalnej strukturze. Znajdziemy je między innymi w kolekcjach Impression 4V oraz Legend 4V. Z nimi każda aranżacja nabierze stylowego wyglądu – dodaje Katarzyna Śliwińska.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: RuckZuck
#czytelnia #wnetrza #sypialnia #Sypialnia - wystrój

Więcej tematów: