Hit aranżacyjny: Kolor cementowy w łazience

Podziel się:
Ściany wykończone betonem architektonicznym czy podłoga z imitującego kamień gresu to elementy, które obecnie należą do kanonu aranżacyjnego najmodniejszych łazienek. Zamiłowanie do surowych, minimalistycznych brył oraz płaszczyzn znajduje dziś zupełnie nowe odbicie także w świecie kreowanych rozwiązań sanitarnych. Już nie tylko materiały budowlane, ale i elementy wyposażenia łazienek doskonale imitują fakturę i wygląd powierzchni cementowych.

Fot. SchedpolFot. Schedpol
Betonowe powierzchnie na stałe dołączyły już do kanonu najmodniejszych aranżacji wnętrz. Są obecne już nie tylko w formie surowych fasad. Płyty betonowe to także stylowe wykończenie strefy dziennej – salonu czy jadalni. Coraz częściej surowym charakterem odznaczają się także projekty wnętrz bardziej intymnych, takich jak sypialnia oraz łazienka. Delikatniejszą i bardziej uniwersalną odmianą betonowych powierzchni może stać się wykorzystanie tynków imitujących cement, który cechuje się jaśniejszą kolorystyką i lżejszą fakturą. Z kolei imitujące cement elementy wyposażenia łazienki mogą stać się hitem aranżacyjnym tego sezonu.

Cement marmurem XXI wieku

Wykorzystanie kojącej kolorystyki typowej dla powierzchni betonowych jest doskonałym zabiegiem aranżacyjnym. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na jego subtelniejszą formę, jaką jest cement. Z jednej strony pozwoli stworzyć prostą, minimalistyczną atmosferę w dowolnym wnętrzu. Z drugiej – łagodne, monochromatyczne powierzchnie to doskonałe tło dla dodatków w najróżniejszym stylu. Szarość nie bez powodu pozostaje jednym z najpopularniejszych kolorów przewodnich we współczesnych wnętrzach. Dzięki umiejętnie dobranym dodatkom i dekoracjom pozwala stworzyć zaciszną i przytulną atmosferę. Ważny jest też aspekt praktyczny. Szare powierzchnie są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do nieskazitelnej bieli.

Fot. SchedpolFot. SchedpolFot. SchedpolFot. Schedpol

Mglisty urok szarości

Szczególnym rodzajem wnętrza jest łazienka, która powinna łączyć design właśnie z funkcjonalnością. Podobnie jak inne wnętrza także strefa łazienki poddawana jest systematycznym uproszczeniom projektowym. Dotyczy to zarówno detali, jak i faktur. Przykładem jest chociażby zrezygnowanie z płytek naściennych, a nawet z samej farby, celem wyeksponowania prostej, surowej struktury cementu. Podobnie podłogi bez trudu mogą dziś odzwierciedlić naturalny kamień, dzięki wykorzystaniu gresu kamieniopodobnego lub płytek ceramicznych o chropowatej powierzchni. W jaki sposób jeszcze cement zagościć może w łazience? Oczywiście dzięki armaturze. Krótka fascynacja złotymi dodatkami w łazience przechodzi powoli do przeszłości, ustępując na nowo miejsca elementom chromowanym. Dla doskonalszego scalenia armatury z cementowymi wykończeniami szczególnie matowe, srebrne dodatki pozwolą podtrzymać charakter szarej aranżacji łazienkowej. Ponadto wykorzystując nieograniczone bogactwo kolorystyczne mebli łazienkowych także bez trudu dopasujemy odpowiedni odcień do szarej, cementowej łazienki. Tym co może przysporzyć większej trudności, jest strefa prysznicowa.

Fot. SchedpolFot. Schedpol

Spójność kolorystyczna prysznica

Aby strefa prysznicowa była spójnym elementem aranżacji łazienki warto także tutaj wprowadzić kolor cementowy. O ile płytki o fakturze betonu nie są już nowością, o tyle cementowe brodziki wciąż stanowią niespotykane rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych surowców i metod produkcji nie tylko kolorem, ale i chropowatą powierzchnią doskonale imitują one surowe, kamienne płaszczyzny, gwarantując jednocześnie pełen komfort użytkowania.

Brodzik w kolorze cementowym to doskonały wybór do łazienek zaprojektowanych w surowym, modernistycznym stylu. Kluczowym aspektem strefy prysznicowej jest niemniej jej funkcjonalność, dlatego warto wybierając pożądany design kierować się także parametrami technicznymi. Tworząc serię brodzików imitujących fakturą naturalny kamień stworzyliśmy szereg rozwiązań pozwalających cieszyć się jednocześnie wysokim standardem nowo zaprojektowanej łazienki. Do niewątpliwych udogodnień należy możliwość docięcia do oczekiwanego rozmiaru oraz antybakteryjna, antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości powierzchnia (brodzik Kalait). Możliwe jest także pełne zlicowanie brodzika z powierzchnią posadzki, lub zamontowanie go bezpośrednio na podłodze uzyskując przy tym pełną stabilność bez konieczności wykonywania dodatkowych nawierceń w ścianie (New Horizons). Już niedługo na rynku pojawi się też absolutna nowość – nasze ścianki Wall Stone, które będą idealnie współgrały z powierzchnią brodzika, tworząc spójną aranżacyjnie przestrzeń łazienkową i wprowadzając do niej absolutnie nową jakość – mówi ekspert firmy Schedpol.
REKLAMA:

Wybór nawierzchni imitujących cement w przestrzeni łazienkowej bez wątpienia będzie wyborem ponadczasowym. A dzięki zaawansowanej technologii zastosowanych elementów wykończeniowych nie tylko efektownym wyglądem, ale i funkcjonalnością wnętrza będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schedpol
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: