Już po raz szesnasty w Krakowie odbyła się impreza będąca interdyscyplinarną wymianą doświadczeń środowisk architektonicznych z Polski i zagranicy. W tym roku na Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie istotną rolę odegrał wątek „RE-USE”, mający na celu promowanie idei recyclingu. Motyw ten odgrywa bardzo duże znaczenie w firmie Deceuninck, która była jedynym z partnerów wydarzenia.

Deceuninck dołączył do grona partnerów tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury (MBA), które odbyło się 26 i 27 października 2021 roku w Krakowie. Biennale odbyło się w formule hybrydowej: na żywo w przestrzeniach Centrum Kongresowego ICE Kraków oraz na stronie Biennale, gdzie po bezpłatnej rejestracji można było śledzić wydarzenia w dwóch językach – polskim i angielskim.

Belgijski producent profili do okien i drzwi z PVC dołączył do wydarzenia, by podzielić się z szerokim gronem uczestników stosowaną przez siebie ideą gospodarki obiegu zamkniętego i ponownego wykorzystania surowców, co idealnie wpisywało się w motyw przewodni tegorocznego Biennale, jakim było hasło „RE-USE”. W Deceuninck wszystkie produkty w 100% nadają się do odzyskania. W 2012 roku firma otworzyła nowoczesne Centrum Recyclingowe w Diksmuide w Belgii, które jest w stanie przetwarzać aż 100 tysięcy ton PVC rocznie.
REKLAMA:

Nowoczesne rozwiązania proponowane branży architektonicznej przez liderów takich jak Deceuninck mogą sprawić, by tego typu tereny na nowo wpisały się w tętniącą życiem tkankę polskich miast. Zarówno nowe budynki jak i obiekty rewitalizowane powinny spełniać rolę estetyczną, wpisując się w wyjątkową przestrzeń architektoniczną, ale też realizować założenia funkcjonalne jako miejsca kultury i rekreacji przyjazne mieszkańcom. Co dziś kluczowe, powinny to być rozwiązania przyjazne środowisku. Dlatego warto stawiać na produkty wytwarzane z recyklingu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deceuninck