Świąteczne bombki w duchu vintage i glamour – jak wykonać je własnoręcznie?

Podziel się:
Wszystko, co stworzone własnymi siłami, cieszy podwójnie – zwłaszcza w Święta, gdy wspólne pieczenie, gotowanie oraz pakowanie prezentów zbliża jak nigdy dotąd. A gdyby w tym roku dorzucić do grudniowej listy zadań jeszcze jedno, które zupełnie zmieni oblicze naszego świątecznego drzewka? Dziś podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć piękne ozdoby choinkowe, które sprawią, że każda aranżacja nabierze magicznego blasku. Gotowi do działania?

Zdjęcia i realizacja Pani to PotrafiZdjęcia i realizacja Pani to Potrafi
Roziskrzone, metaliczne dodatki to jeden z niegasnących świątecznych trendów i nic nie zapowiada, by łatwo ustąpił miejsca innym rozwiązaniom. Nic w tym dziwnego! Otoczeni na co dzień modnym minimalizmem, jasnym scandi czy nieco surowym stylem industrialnym, w grudniu pozwalamy sobie na więcej. Otulamy się ciepłym światłem miliona lampek, stawiamy na czerwień, zieleń i… prawdziwego bohatera zimowych aranżacji – złoto, które w tym okresie nie ma sobie równych. Szczególnie, gdy mowa o wigilijnych ozdobach. Jak stworzyć je samemu? Z produktami Liberon to sama przyjemność!

Zdjęcia i realizacja Pani to PotrafiZdjęcia i realizacja Pani to Potrafi
W co zaopatrzyć świąteczny warsztat?
W dobre chęci, dużo kreatywności i kilka niezbędnych elementów, które pozwolą nam stworzyć bombki w duchu vintage i glamour. Co się przyda?
- Styropianowe kule o wielkości klasycznej bombki
- Kawałki gipiurowych, haftowanych koronek – ważne, by materiał był gruby i mięsisty
- Farba Kazeinowa Liberon
- Krem do pozłoceń Liberon
- Chwościki
- Drut
- Klej typu Magik
- Pędzel
- Ołówek
- Patyki do szaszłyków
- Rękawiczki jednorazowe
REKLAMA:

Zdjęcia i realizacja Pani to PotrafiZdjęcia i realizacja Pani to Potrafi

I możemy zabrać się do pracy!

Krok 1

Styropianową bazę nabij na patyk do szaszłyków narysuj linię wyznaczającą środek kuli. Następnie wytnij z koronki kształty, które staną się podstawą ozdoby.

Krok 2

Narysowaną wcześniej linię pokryj obficie klejem i nałóż na nią przygotowaną koronkę. Dociśnij, dbając o to, by dekoracja dobrze przylegała do powierzchni bombki. Poczekaj aż wszystko wyschnie lub wspomóż się ciepłym nawiewem suszarki.

Krok 3

Zabieramy się za malowanie. Tu warto użyć farby kazeinowej Liberon, która nie zniszczy i nie rozpuści styropianowej powierzchni bombki. - Jej skład opiera się na naturalnych substancjach, z białkiem mleka i kredą na czele. Szczyci się mianem najtrwalszej spośród farb kredowych i umożliwia osiągnięcie ekstremalnie matowego wykończenia, które może być metą majsterkowania lub posłużyć za warstwę bazową do efektu przecierki lub postarzania w duchu vintage – rekomenduje Dawid Antczak, ekspert marki Liberon. Produkt jest dostępny w osiemnastu kolorach, więc jest w czym wybierać.

Krok 4

Gdy farba wyschnie, przechodzimy do głównego bohatera naszych działań – kremu do pozłoceń Liberon. Dostępny w trzech odcieniach złota pozwoli idealnie dopasować barwę do wymarzonego efektu końcowego. Produkt można nakładać miękką szmatką lub palcami.

Krok 5

Czas na detale. Nasz mały projekt pięknie dopełni retro chwościk i zawieszka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze wyobraźni i dodać dodatkowe elementy ozdobne.

I gotowe!

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #wnetrza #do dekorowanie #do prace_reczne #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: