Okno jest elementem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie żadnego budynku mieszkalnego. Szklane przegrody są obecne w każdym typie budownictwa i mogą podkreślać styl budynku i jego charakter. Może się wydawać, że okno nie daje architektowi zbyt wiele pola manewru, jeśli chodzi o stylistykę budowli, ale na rynku dostępne są okna, które można dopasować do estetycznego zapotrzebowania.
Różnorodne wykończenia
W naszym kraju okna raczej kojarzą się nam z typowym prostym wykończeniem. Nie jesteśmy pod tym względem rozpieszczani, ale także na naszym rynku można znaleźć firmy, które zaskakują różnymi stylistycznymi propozycjami. Mogłoby się wydawać, że w zakresie wyglądu okien niewiele jest nas w stanie zaskoczyć, ale można znaleźć ciekawe rozwiązania.-Okna PCV i drewniano aluminiowe z naszej oferty dostępne są w sześciu różnych wzorach stylistycznych, zarówno bardzo nowoczesnych i surowych jak i tych najbardziej klasycznych dzięki temu każdy inwestor, architekt oraz końcowy klient może dopasować okna do stylistyki budynku, zarówno od wewnątrz pomieszczeń, jak i od strony elewacji – tłumaczy Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.
REKLAMA:
Pierwszą propozycją jest Premium - Design, który opiera się na grze wypukłych i wklęsłych form. Nadaje oknom dość drapieżny i dynamiczny wygląd, który świetnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie. Druga z możliwości Softline Design to z kolei jedynie miękkie krzywe, usunięcie widocznych ostrych krawędzi. Estetyka i harmonijność takiego wykończenia okien pozwala na wstawienie okien do wielu różnorodnych stylistycznie budynków. Podobnie uniwersalne cechy charakteryzuje design Klassik – prosty i ponadczasowy o prostoliniowej formie. O krok dalej idzie Kanto – Design, który wyróżnia się ostrymi cięciami i kanciastym kształtem z seryjnie stosowaną osłoną aluminiową.
Najbardziej nowoczesne są Vetro – Design i Alu-Design. Ten pierwszy wyróżnia nowoczesna stylistyka i innowacyjna struktura z szybą zamkniętą w jednej płaszczyźnie ramy. Alu-Design charakteryzuje się zlicowaniem skrzydła i ramy w jednej płaszczyźnie. -Do różnych wersji designu dochodzą także trzy różne wersje wykonania okien i dobór kolorów uszczelek. Dzięki temu właściwie każde okno może być uszyte na miarę do konkretnego budynku a nawet pomieszczenia – tłumaczy przedstawiciel IFTM Internorm.
Szeroka paleta barw
W Internorm dostępnych jest również wiele kolorów wykończeń. Do wyboru mamy paletę kolorów standardowych o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne czy kolory Hirest, czyli drewnopodobne o bardzo intensywnej barwie.-Ponadto okna można wykonać w kolorach HDS, które odznaczają się żywym wyglądem naturalnego drewna, dzięki użyciu specjalnej powłoki o odpowiednio dobranej strukturze, która powoduje możliwość pewnej tolerancji zabarwienia. Mamy również kolory metalu i specjalnie dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych kolory Hirest. W nich stosowane są specjalne powłoki proszkowe – mówi Karol Niespodziewański.Od strony wewnętrznej okna drewniane można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Mniejsze możliwości mamy w przypadku okien PCV, gdzie inwestor ma pięć kolorów do wyboru.Ukryte dodatki
To co wyróżnia okna Internorm to ponadto całkowicie ukryte okucia. Brak widocznych elementów w każdym z okien sprawia, że okna nie tylko lepiej wyglądają ale również są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Ponadto zakryty jest także układ odprowadzania wody – ramy nie ulegają zabrudzeniu przez spływającą wodę, a dla estetyki ważny jest brak widocznych szczelin oraz listew zakrywających.Jak zatem widać, wybierając okna wcale nie mamy ograniczonego wyboru. Ponieważ okna montowane są na lata, warto je dopasować nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również stylistycznym. Wtedy staną się dla budynku prawdziwym estetycznym wzmocnieniem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm