Stadion Narodowy w glazurze

Podziel się:
Piotr Jończyk z Białegostoku zwyciężył w V Glazurniczych Mistrzostwach Polski, które odbyły się 14 i 15 kwietnia br. podczas warszawskich targów budowlanych Murexpo. Organizatorem mistrzostw było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy, głównym partnerem Atlas.

Od lewej Janusz Milecki, Piotr Jończyk i Bartłomiej ChomickiOd lewej Janusz Milecki, Piotr Jończyk i Bartłomiej ChomickiDo finału zakwalifikowało się 31 glazurników, wyłonionych na drodze eliminacji regionalnych. Tematem tegorocznych zmagań był Stadion Narodowy, który zawodnicy musieli wykonać za pomocą misternie ułożonych płytek. Do rywalizacji stanęli najlepsi z najlepszych, dlatego jury nie miało łatwego zadania. – W naszych wyborach kierowaliśmy się trzema kryteriami. Oczywiście liczył się pomysł, ale równie istotne były estetyka i precyzja wykonania – relacjonuje Radosław Kaflowski, przewodniczący jury. W jego skład weszli eksperci branży, m.in. laureaci poprzednich edycji konkursu.

Fachowe wykonanie to nie wszystko, ważny jest również dobór odpowiednich materiałów, stąd partnerstwo z Atlasem, największym polskim producentem chemii budowlanej. Glazurnicze Mistrzostwa Polski wpisują się w naszą misję: Atlas wspiera fachowców. Nie mogło nas zabraknąć w miejscu, w którym zebrali się najlepsi krajowi wykonawcy – powiedział Oskar Solecki, dyrektor marketingu Atlasa.
REKLAMA:

Stadion Narodowy w glazurzePiotr Jończyk, zwycięzca tegorocznej edycji mistrzostw wyprzedził Janusza Mileckiego ze Szczecina i Bartłomieja Chomickiego z Zamościa. – Pracę praktycznie w całości wykonałem z gresu. Składa się ona z około 140 różnego koloru elementów ceramicznych, kilku kamiennych i aluminiowych, kilkudziesięciu jetów imitujących oświetlenie stadionu oraz drewnianej ramy. Część projektowa, w tym dobór materiałów zajęły mi dwa tygodnie, wykonanie trzy tygodnie. W finałach uczestniczyłem po raz pierwszy. Szczerze mówiąc, po cichu, liczyłem na miejsce w pierwszej trójce. Zwycięstwo jest uhonorowaniem mojej ponad dwudziestoletniej glazurniczej działalności – powiedział Piotr Jończyk tuż po wręczeniu mu złotego medalu i okolicznościowej statuetki.

Dla zawodników, mistrzostwa to przede wszystkim prestiż i doskonały sposób na potwierdzenie swoich umiejętności. – Ranga mistrzostw jest już tak wysoka, że rozważamy rozwinięcie przyszłorocznej formuły: z ogólnopolskiej na międzynarodową – uważa Tomasz Mitas, prezes Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Atlas
#wiadomości #ściany #atlas #festyny #glazura

Więcej tematów: