Solidne i trwałe zabezpieczenie fundamentów budynku przed działaniem wody przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania przez wiele lat. Bezszwowe, grubowarstwowe hydroizolacje z dwuskładnikowych bitumicznych powłok uszczelniających BD2K i BD2K W firmy quick-mix gwarantują spełnienie najwyższych wymagań z zakresu ochrony przeciwwodnej. BD2K W dzięki staranie opracowanemu składowi umożliwia stosowanie przy ujemnych temperaturach, przedłużając tym samym sezon budowlany.



Nie(za)wodne izolacje fundamentów w każdych warunkach
Dwuskładnikowe, bardzo elastyczne i wzmocnione włóknem rozproszonym produkty firmy quick-mix, przeznaczone są do wykonywania podstawowego zabezpieczenia przed wodą na powierzchniach styku z gruntem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. BD2K i BD2K W dedykowane są do wykonywania grubowarstwowych, bezszwowych izolacji fundamentów betonowych, murowanych oraz tynkowanych ścian fundamentowych. Dzięki temu, że nie zawierają rozpuszczalników są przyjazne dla środowiska i nie powodują uszkodzeń płyt ze styropianu. BD2K W z powodzeniem można je stosować nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazują właściwości mrozoodporne. Ulepszona tworzywem sztucznym bitumiczna powłoka uszczelniająca BD2K W jest przeznaczona do stosowania w temperaturze do - 5°C. Produkt ten może być wykorzystywany w okresie zimowym, co pozwoli na przedłużenie prac budowlanych nawet o kilka miesięcy. BD2K i BD2K W spełniają najsurowsze, niemieckie wymagania, co jest gwarancją uzyskania bezpiecznych, niezawodnych i trwałych hydrolizolacji na fundamentach.REKLAMA:

Solidne wykonanie
Zastosowanie bitumicznych powłok uszczelniających firmy quick-mix BD2K i BD2K W jest bardzo opłacalne zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym. Sprawdzają się doskonale w szczególności przy tworzeniu hydroizolacji budynków o skomplikowanych bryłach z dużą ilością detali w strefie stykającej się z gruntem. Wykonanie ciągłej i wysoce szczelnej powłoki przy pomocy produktów firmy quick-mix BD2K i BD 2 2K W w większości przypadków wymaga nakładania ręcznego. Ten łatwy sposób umożliwia zachowanie odpowiedniej jakości prac w przypadku mniejszych budynków, takich jak np. domy jednorodzinne. Przy bardzo dużych obiektach, dla których wymagana jest ponadprzeciętna szybkość robót, alternatywę stanowi technika natryskowa. Jej zaletą jest wysoka wydajność, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich maszyn, osiąga się najwyższą jakość z gwarancją odpowiedniej grubości powłok. Obowiązujące techniki wykonywania prac zakładają nakładanie masy w dwóch cyklach roboczych. Druga warstwa powinna być nakładana na jeszcze niewyschniętą pierwszą powłokę. Łączna ich grubość uzależniona jest od rodzaju wykonywanej izolacji, tzn. dla izolacji przeciwwilgociowej powinna wynosić ok. 3 mm, dla izolacji przeciw wodzie, zarówno nie wywierającej ciśnienia, jak i wywierającej ciśnienie ok. 4 mm z wtopioną siatką z włókna szklanego.Dane techniczne:


REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: quick-mix