Żaluzje i System Cosiflor Dormax Design

Podziel się:
Różnorodność form i kształtów okien często stanowi istotny problem w doborze odpowiednich żaluzji, a ich montaż w wielu przypadkach jest praktycznie niemożliwy. Pojawienie się nowoczesnych rozwiązań w obszarze dekoracji okien pozwala te utrudnienia zminimalizować. System Cosiflor Dormax Design umożliwia swobodne instalowanie żaluzji w dowolnym kształcie, od prostych, tradycyjnych form, aż po skomplikowane struktury na bazie koła.

Fot. Dormax DesignFot. Dormax Design Plisowane żaluzje instalowane w tym systemie, znajdują zastosowanie w każdej formie okna, a ich regulacja, zarówno od góry jak i od dołu, powoduje, że użytkownik ma możliwość dowolnego kontrolowania ilości światła, docierającego do wnętrza pomieszczeń.

Swobodna regulacja pozwala na zachowanie intymności, chroniąc dom przed oczami ciekawskich. W końcu sama nazwa żaluzji wywodzi się od francuskiego słowa „Jalousie”, oznaczającego zazdrość. O praktyczności systemu Cosiflor świadczy również sposób utrzymywania żaluzji w czystości. Wystarczy je przemyć chłodną wodą z dodatkiem środka piorącego i pozostawić złożone aż do wyschnięcia, co pozwoli na zachowanie ich pierwotnego kształtu – podkreśla projektantka Kamila Litwa z zespołu Dormax Design.
REKLAMA:

Fot. Dormax DesignFot. Dormax DesignSystem Cosiflor zapewnia wnętrzu komfort termiczny. Dzięki wykorzystaniu tkanin, tzw. Honeycomb (o strukturze plastra miodu z poduszką powietrzną) system żaluzji zabezpiecza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem lub wychłodzeniem. Stąd jego wykorzystanie poleca się przy oknach dachowych oraz oknach narażonych na nadmierne nasłonecznienie.

Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Każdy użytkownik ma do wyboru manualny lub elektryczny system kierowania. Należy jednak pamiętać, że w plisach sterowanych elektrycznie używa się wyłącznie czarnej pasmanterii. Takiego ograniczenia nie ma przy zastosowaniu prowadzenia „ręcznego”. Dodatkowo, system jest bezpieczny dla dzieci, gdyż mechanizm sznurkowy jest ukryty we wnętrzu żaluzji.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dormax
#okna #okno #wewnatrz_bud #okna i drzwi #systemy #zaluzja #dormax #produkty #Osłony - rolety, markizy itp.

Więcej tematów: