Okno LUM’UP od Vetrex

Podziel się:
Nowe okno LUM’UP wyróżnia się smuklejszymi profilami o minimalistycznym designie. Niskie złożenie ramy i skrzydła, wąski słupek ruchomy oraz większa powierzchnia szyb sprawiają, że do pomieszczeń wpada dużo więcej naturalnego światła. To otwiera wnętrza na otoczenie i zapewnia szerszą perspektywę. Wyszukaną estetykę połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. LUM’UP idealnie wpisuje się w aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz.

Fot. VetrexFot. VetrexOkno powstało w wyniku współpracy polsko-francuskiej. Nad jego stworzeniem pracował zespół technologów i projektantów Vetrex wspartych doświadczeniem i know-how francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

Zaprojektowane specjalnie dla tego modelu nowatorskie skrzydło ma profile o wysokości zaledwie 68 mm. Obniżone zostało również złożenie ramy i skrzydła do 106 mm. Dodatkowo okno cechuje się węższym słupkiem ruchomym, którego złożenie wynosi 108 mm. LUM’UP wyposażono w pakiet szybowy o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. W przypadku pakietu dwukomorowego współczynnik Lt jest na poziomie 74%, a przy jednokomorowym ma wartość 82%. Taka konstrukcja okna zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym i umożliwia pozyskanie dodatkowej energii słonecznej do ogrzania domu.
REKLAMA:

Wyjątkowy design okna LUM’UP sprawia, że harmonijnie współgra ono zarówno z geometrycznymi bryłami budynków, jak i minimalistycznym wystrojem wnętrz. Smukłe profile nadają mu lekkości i subtelności. Nowoczesny charakter konstrukcji podkreślają prostokątne, wyraźnie zarysowane krawędzie profili i listew przyszybowych. Dzięki wysokiej jakości materiałów i dbałości o detale okno prezentuje się bardzo elegancko. Dla tego modelu stworzono nową, autorską klamkę. Jej prostokątny kształt i symetryczne położenie na ruchomym słupku stanowią idealne dopełnienie minimalistycznych ram. Poprzez zastosowanie technologii V-Perfekt uzyskano niezwykle estetyczne wykończenie naroży, z niemal niewidocznym połączeniem profili. Wpływ na atrakcyjny wygląd mają też ukryte okucia Designo, które jednocześnie odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, nie deformują uszczelek i zachowują szczelność stolarki okiennej. Wysokiej klasy okucia zapewniają wieloletnie, niezawodne działanie okien oraz szereg funkcjonalności podnoszących wygodę użytkowania. Bogata paleta barw ułatwia dopasowanie okien do elewacji domu oraz innych elementów wyposażenia pomieszczeń. Do wyboru jest ponad 60 kolorów, w tym 7 dostępnych w standardzie. Istnieje możliwość zastosowania powłoki Spectral.

Smuklejsze profile okna LUM’UP charakteryzują się niezwykłą sztywnością i stabilnością. Pozwalają one na tworzenie przeszkleń wielkoformatowych i o nietypowym kształcie. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji profili skrzydła, zaprojektowanych do tego modelu. Wykonane w najwyższej klasie A, 5-komorowe profile zostały wyposażone w specjalne wzmocnienia z wielokrotnie giętej stali ocynkowanej o grubości nawet do 3 mm. Wklejane w technologii Nano Glue pakiety szybowe dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość. Z kolei system potrójnego uszczelnienia zapewnia lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną.

Nowe okno jest bardzo energooszczędne. Wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego, przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy oraz ciepłe ramki dystansowe, wynosi 0,8 W/(m²·K). Okna standardowo objęte są 7-letnią gwarancją. Przy skorzystaniu z programu gwarancyjnego może ona zostać wydłużona nawet do 9 lat.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Vetrex
#okna #okno #okna i drzwi #produkty

Więcej tematów: