Czy pompa ciepła sprawdzi się o każdej porze roku?

Podziel się:
Planując inwestycję w nowoczesne źródła energii warto wybrać takie rozwiązanie, które zapewni komfort w każdych warunkach. Lato dopiero się rozpoczęło, a doskwierający upał potrafi każdego wyprowadzić z równowagi, dlatego wydajne chłodzenie to świetne rozwiązanie dla każdego typu budynku. Teraz, aby cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem w słoneczne dni nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia, ponieważ pompa ciepła poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Fot. De DietrichFot. De Dietrich
Dom energooszczędny to wybór przyszłości. Pompa ciepła pomimo głównego zadania, jakim jest ogrzanie pomieszczeń może z powodzeniem wspomagać chłodzenie domu. Sprawdź jaka pompa ciepła zagwarantuje Ci chłodzenie latem i ogrzewanie zimą.

Inwestycja przyszłości

Pompy ciepła typu powietrze/woda posiada wymiennik freonowo-wodny, dzięki czemu w budynku można zainstalować wodne urządzenia do odbioru ciepła/chłodu, na przykład klimakonwektory. Kiedy decydujemy się na to, aby pompa ciepła nie tylko ogrzewała dom, ale także chłodziła należy uwzględnić to podczas projektowania instalacji. Dzięki temu, zapewnimy sobie najwyższą skuteczność i optymalną temperaturę przez cały rok. Kiedy zależy nam tylko na ogrzewaniu pomieszczeń to zazwyczaj stosuje się grzejniki, ogrzewanie podłogowe lub niezbyt często klimakonwektory.

Pompa ciepła podczas aktywnego chłodzenia pomieszczeń działa w odwrócony sposób co oznacza, że funkcję skraplacza pełni parownik, natomiast parownik staje się skraplaczem. Powoduje to, że zmienia się kierunek przepływu ciepła. Sprężarka zasysa parę prze zawód czterordzeniowy, a skraplacz oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pompa ciepła poprzez skraplacz wychładza instalację wodną wewnątrz domu, a skraplacz pobrane ciepło oddaje do otoczenia. W przypadku chłodzenia naturalnego ciepło pobierane z gruntu lub wody można zamienić wykorzystując np. wymiennik płytowy czy zawór trójdrożny. Wydajność tego systemu zależy od czasu wykorzystania chłodzenia oraz temperatur. Warto nadmienić, że chłodzenie pasywne ma zastosowanie jedynie w przypadku glikolowych sond pionowych lub wody wykorzystanej jako dolne źródło ciepła. System taki nie sprawdzi się w przypadku płaskiego kolektora glikolowego. W przypadku gruntu moc chłodnicza może się osłabić, ponieważ wraz z ilością ciepłych dni podnosi się jego temperatura, dlatego lepiej skorzystać z pompy, która wykorzystuje wodę gruntową odporną na zmiany ciepła. Dużą zaletą naturalnego chłodzenia jest jego szybka regeneracja oraz akumulacja dodatkowego ciepła w gruncie, które można spokojnie wykorzystać w sezonie grzewczym. Chłodząc naturalnie sprężarka pozostaje wyłączona, a energię elektryczną pobierają tylko pompy obiegowe i inne urządzenia nią zasilane. Pracą całej instalacji steruje regulator pompy ciepła to on kontroluje temperaturę punktu rosy. Zastosowanie pompy ciepła do chłodzenia pomieszczeń to niezwykle oszczędne rozwiązanie, a przy tym w pełni ekologiczne.
REKLAMA:

Pompa ciepła: cena i komfort

Nowoczesna pompa ciepła Alezio M od De Dietrich zadba o komfort podczas każdych warunków pogodowych. Zasilana prądem jest w pełni ekologiczna i nie emituje szkodliwych substancji. Regulacja urządzenia jest bardzo prosta, gdyż posiada intuicyjną konsolę sterowniczą, która sama ustawia temperaturę. Pompa ciepła powietrze/woda typu monoblok składa się z jednostki zewnętrznej i modułu wewnętrznego. Teraz montaż urządzenia jest znacznie prostszy, gdyż nie wymaga specjalnych uprawnień F-gazowych. Innowacyjna pompa ciepła Alezio M posiada możliwość chłodzenia przy pomocy instalacji ogrzewania podłogowego w budynku (np. ogrzewanie płaszczyznowe, klimakonwektory), natomiast intuicyjna konsola sterownicza z regulacją pogodową dostosuje temperaturę do wymagań mieszkańców.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: De Dietrich
#czytelnia #instalacje #ogrzewanie #pompa_ciepla #klimatyzacja #de_dietrich #Pompy ciepła

Więcej tematów: