Idealne biuro dla branży kreatywnej… czyli jakie?

Podziel się:
Każdy przedsiębiorca przynajmniej raz musiał stanąć w obliczu wyzwania, jakim jest wybór odpowiedniego miejsca dla swojej firmy. Znalezienie biura idealnego wymaga sporo uwagi. Lecz czym ono właściwie jest? Na pewno miejscem przyjaznym pracownikom, o lokalizacji umożliwiającej swobodny dojazd klientom. Funkcjonalnym, komfortowym i napędzającym do działania. A najlepiej jeszcze w korzystnej cenie, a do tego na wyłączność firmy. Ale czy taka kombinacja jest w ogóle możliwa?

Fot. OPG Property ProfessionalsFot. OPG Property Professionals
Specyfika pracy firm z sektora kreatywnego, zwłaszcza opartego na nowych technologiach, niewątpliwie wymaga odpowiednich udogodnień technicznych. Sprawna komunikacja często sprowadza się do rozmów online, także z klientami zagranicznymi. Dlatego kluczowym aspektem będzie pełna instalacja ICT oraz w pełni dostępne sale konferencyjne. Agencje reklamowe, marketingowe czy interaktywne 90% czasu opierają na pracy z komputerem. Dostęp do szybkiego, światłowodowego Internetu oraz Wi-Fi umożliwi szybki przepływ informacji między działami, przesyłanie dużych plików graficznych i filmowych, a także zwyczajnie ułatwi pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków.

Kreatywne projekty potrzebują równie kreatywnych umysłów. Dlatego tak ważna jest troska o komfort pracowników i miejsce do naładowania baterii, aby z powodzeniem mogli tworzyć zadowalające klientów treści i rozwiązania. Z pomocą przyjdą takie udogodnienia, jak strefa chill czy dobrze wyposażone zaplecze socjalne, a także łatwy dostęp do świeżego powietrza, na przykład dzięki otwieranym oknom czy zielonemu tarasowi, który sprawdzi się także na organizację imprezy firmowej. Przestronne, jasne i odpowiednio doświetlone pomieszczenia nie tylko wpłyną korzystnie na psyche zespołu – odpowiednio zaaranżowane mogą stać się interesującym tłem do tworzenia contentu na prowadzone media społecznościowe.

Prywatny taras można wykorzystać na wymianę pomysłów lub... firmową imprezę. Fot. OPG Property ProfessionalsPrywatny taras można wykorzystać na wymianę pomysłów lub... firmową imprezę. Fot. OPG Property Professionals

Korzyści kontra koszty

Niewątpliwie komfort pracy pracowników podniesie też brak konieczności dzielenia się przestrzenią z innymi firmami. W takiej sytuacji skorzystać też może sam pracodawca. – Wynajem powierzchni na wyłączność oznacza brak współczynnika części wspólnych, który w typowej sytuacji podnosi koszt wynajmu biura – wyjaśnia Monika Hryniewicz, Head of Leasing w firmie doradczej OPG Property Professionals. – Najemcy zajmujący całe piętro budynku, niekoniecznie o dużej powierzchni, mogą też pominąć współczynnik kondygnacyjny, często naliczany dodatkowo przez właścicieli i zarządzających budynkami biurowymi – dodaje.

Niełatwo jednak znaleźć biuro, które sprosta wszelkim oczekiwaniom. Szczególnie, gdy chcemy stworzyć miejsce odpowiednie zarówno dla twórczych pracowników, jak i odwiedzających nas klientów. Niewątpliwie największy komfort obu stronom zapewni lokalizacja w centrum miasta. Niestety, bardzo często wiąże się to z wyższymi kosztami, na które nie każda firma z branży kreatywnej może sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że w Łodzi można znaleźć wyjątki od tej reguły…

Centrum Łodzi - pomnik łódzkiego Jednorożca. Fot. OPG Property ProfessionalsCentrum Łodzi - pomnik łódzkiego Jednorożca. Fot. OPG Property Professionals

Biuro idealnie dopasowane. Unikatowe jak… jednorożec?

Ścisłe centrum Łodzi to miejsce unikatowe – zupełnie jak stacjonujący w nim pomnik jednorożca. Uchwycone w galopie stworzenie stało się nierozerwalną częścią miasta oraz prawdziwym symbolem pozytywnych przemian, jakie przechodzi ono w ostatnich latach. Znajdujące się tuż obok centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej (przez mieszkańców nazywane pieszczotliwie „stajnią jednorożców”) obsługuje aż 11 linii tramwajowych i autobusowych ze wszystkich dzielnic. Oddany kilka lat temu do użytku tunel podziemny ułatwia kierowcom dojazd i wyjazd z centrum, także w godzinach szczytu. Na wyremontowanej ulicy Piotrkowskiej koncentruje się zaś handlowo-rozrywkowe serce miasta, na czele z przestrzenią OFF Piotrkowska Center, porównywaną do kreatywnych dzielnic Nowego Jorku czy Berlina…
REKLAMA:

Jednorożec okazuje się także drogowskazem dla prawdziwie unikatowych powierzchni biurowych. Budynek Orange Plaza, znajdujący się przy skrzyżowaniu dwóch głównych węzłów komunikacyjnych miasta, ul. Piotrkowskiej i al. Piłsudskiego, zaskakuje relacją korzyści do kosztów wynajmu. – Gotowe, funkcjonalne przestrzenie na II i III piętrze umożliwiają aranżację według potrzeb najemcy i przeznaczone są na jego wyłączny użytek, tym samym pozbawione są współczynnika powierzchni wspólnych – podkreśla Monika Hryniewicz. – Prywatny taras, wysoki standard techniczny, komfortowa i dobrze skomunikowana lokalizacja. Czy kreatywna firma może życzyć sobie czegoś więcej? – podsumowuje z uśmiechem specjalistka OPG Property Professionals.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #meble #wnetrza #w biuro #Miejsce pracy

Więcej tematów: