Pompy nowej generacji

Podziel się:
Jak szybko odpowietrzyć pompę elektroniczną? Jak ruszyć jej wirnikiem i wspomóc uruchomienie przed sezonem grzewczym? Te pytania często słyszeliśmy podczas spotkań z Instalatorami. Dlatego nasz Dział Wdrożeń i Rozwoju opracował innowacyjny typoszereg elektronicznych pomp Mercurio, marki Circula. Pompy posiadają tuleję inspekcyjną umieszczoną w osi wału, która umożliwia dodatkowe odpowietrzanie i awaryjny rozruchu wirnika (Patent nr 232337).

Pompy nowej generacji


Przy konstruowaniu pomp bardzo duży nacisk położyliśmy na bezawaryjność i oszczędność energii, co skłoniło nas do zastosowania we wszystkich pompach ceramicznych łożysk, smarowanych i chłodzonych wodą. Dla zwiększenia trwałości zastosowaliśmy ceramiczne czopy wału o zwiększonych powierzchniach roboczych. Bardzo dokładne wyważenie rotorów przyczyniło się do ograniczenia zużycia łożysk, a także przyniosło efekt w postaci ich bezgłośnej pracy.

Pompy Mercurio posiadają następujące tryby pracy:
Tryb AUTO - automatyczne dostosowanie ciśnienia i wydajności pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji.
Tryby I, II, III - stałe prędkości obrotowe.
Tryb HPP/LPP – wyższy/niższy poziom charakterystyki proporcjonalnej ciśnienie - wydajność.
Tryb HCP/LCP – wyższy/niższy poziom charakterystyki utrzymującej stała wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.

REKLAMA:

Tryb NOCNY- pompa po dwóch godzinach od chwili włączenia tej funkcji przechodzi w tryb obniżenia wydajności ze zużyciem energii 5-10 W. Po siedmiu godzinach automatycznie wraca do trybu sprzed obniżenia.

Automatyczne odpowietrzanie pompy realizowane jest poprzez przytrzymanie przycisku „obniżenia nocnego” przez 5 s.

 

 

Pompy nowej generacji


Najnowszym produktem marki Circula są pompy Titanio. Konstrukcja pomp oparta jest na wysokowydajnym silniku EC nowej generacji, który w odróżnieniu od zwykłego silnika prądu stałego nie posiada zużywających się elementów, takich jak komutator czy szczotki. Elementy te zastąpiono elektronicznym układem rozdziału napięć do cewek, który nie wymaga obsługi. To nowatorskie rozwiązanie charakteryzuje się wysoką efektywnością i możliwością optymalnego sterowania w całej skali prędkości obrotów.

 

 

Pompy nowej generacji


Konstrukcja pomp jest kompaktowa z uwagi na mniejsze gabaryty silnika. Wymagana wydajność pomp została uzyskana poprzez wzrost obrotów silnika. Nie ma to jednak wpływu na żywotność łożysk ceramicznych, ponieważ ich powierzchnie współpracujące zostały zwiększone. Pompy posiadają 10 trybów pracy: tryb AUTO, tryby PPI, PPII i PPIII proporcjonalnego ciśnienia i prędkości, CPI, CPII, CPIII stałego ciśnienia oraz CSI, CSII, CSIII stałej prędkości obrotowej. Nastawę aktualnego programu pracy wskazuje kombinacja diod na wyświetlaczu umieszczonym na pompie.

Pompy Titanio wyposażone są w złącze PWM („Pulse Width Modulation”- modulacja szerokości impulsu) umożliwiające sterowaniem pompy z zewnętrznego źródła, np. sterownika kotła, pompy ciepła, itp. W trakcie pracy pomy z podłączonym PWM, jej programy są wyłączone, a nastawa pochodzi z zewnętrznego sterownika.

Nowoczesne moduły elektroniczne sterujące pompami CIRCULA pozwalają na uzyskanie efektywności energetycznej EEI≤0,20 i bardzo niskie zużycie energii.

Warto na koniec zaznaczyć, że pompy Circula posiadają 3-letni gwarancję i objęte są "Serwisem 48h w domu klienta". W całej Polsce zlokalizowane są Autoryzowane Serwisy Pomp, które pomagają instalatorom w szybkim załatwieniu reklamacji lub awarii.



http://www.arka-instalacje.pl/

 

 

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Arka
#wiadomości #instalacje #pompa

Więcej tematów: