Kolekcja podłóg Chapel Minster

Podziel się:
Działania natury zainspirowały twórców kolekcji Chapel Minster do opracowania metody, dzięki której w zaledwie kilka tygodni, w kontrolowanych warunkach można stworzyć podłogi, których kolor i faktura nikogo nie pozostawią obojętnym.

Fot. Chapel ParketFot. Chapel Parket
W przeciwieństwie do laminatów, podłogi wykonane z naturalnego drewna nie imitują przyrody, ale stanowią jej odzwierciedlenie. Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak każda deska jest inna. W przypadku kolekcji dębowych podłóg Chapel Minster ów związek z naturą jest jeszcze silniejszy.

Fot. Chapel ParketFot. Chapel ParketFot. Chapel ParketFot. Chapel Parket
Inspiracją do stworzenia klepek i desek sygnowanych tą marką były efekty wpływu żywiołów na surowe drewno. Materiał smagany wiatrem, „spalony” słońcem i poddany działaniu opadów atmosferycznych zyskuje niezwykle charakterystyczny wygląd. Matki Natury nie da się skopiować, ale można do niej nawiązywać i podobne efekty osiągać w kontrolowanych warunkach.

Fot. Chapel ParketFot. Chapel ParketFot. Chapel ParketFot. Chapel Parket
- Wyjątkowy odcień podłóg Chapel Minster uzyskuje się za sprawą specjalnego, intensywnego procesu koloryzacji, który obejmuje szereg różnych czynności, z których wiele wymaga ręcznej pracy - zdradza Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Jak dodaje, w procesie tworzenia podłóg sygnowanych tym brandem nie korzysta się z bejcy. - Drewno jest barwione w masie poprzez manipulację odpowiednio dobranymi substancjami, kolor jest więc trwały. Stosowane w procesie produkcji metody i substancje wpływają nie tylko na estetykę podłóg: cechują się intrygującym kolorem, a przy tym także wysokim poziomem twardości. Co więcej, drewno jest zabezpieczane olejem woskowym wzbogaconym związkami krzemu, co podnosi ich odporność na uszkodzenia związane z codziennym użytkowaniem - dodaje P. Bekas. Seria od lat jest jednym z bestsellerów marki Chapel Parket.
REKLAMA:

Kolekcję Chapel Minster tworzą warstwowe elementy w 11 odcieniach. Deski mają 20 mm grubości i są dostępne w 6 różnych szerokościach (począwszy od 145 mm na 345 mm skończywszy. Oferta obejmuje także klepki układane w klasyczną jodełkę, jak i wzór francuski oraz węgierski, mają one od 65 mm do 185 mm szerokości. Z uwagi na warstwową konstrukcję, podłogi Chapel Minster mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym. Wyczerpujących informacji praktycznych dot. warunków instalacji drewna na „podłogówce” dostarcza strona internetowa marki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Chapel Parket
#na podloga #panele #wnetrza #z drewno #chapel #produkty #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: