Cavallia odkrywa nowe karty historii. Na terenie dawnych koszar kawaleryjskich powstanie wielofunkcyjne osiedle

Podziel się:
BPI Real Estate Poland i Revive Poland połączyły siły, by wybudować osiedle przyszłości na poznańskim Łazarzu. Inwestorzy otrzymali prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu projektu, który obejmuje realizację 269 mieszkań, w tym część zlokalizowaną w kameralnych budynkach o podwyższonym standardzie. Budowa ruszy jeszcze w tym półroczu.

Fot. BPI Real Estate Poland, Revive PolandFot. BPI Real Estate Poland, Revive Poland
Cavallia to inwestycja typu mixed-used z 857 mieszkaniami stanowiącymi jej najistotniejszą część, ponadto powstaną tam biurowce i strefa rozrywkowo-usługowa. W sumie, na 5,5-hektarowym terenie dawnych koszar kawaleryjskich, zbudowanych zostanie 12 nowych budynków, a 5 historycznych będzie poddanych rewitalizacji. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na koniec 2029 roku.

Nazwa nowego osiedla Cavallia nawiązuje do włoskiego słowa „cavallo”, czyli koń i jednocześnie do historii miejsca – na terenie między ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską dawniej mieściły się koszary kawaleryjskie należące do słynnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Wyrazem szacunku dla lokalnej historii jest również projekt Historia warta Poznania realizowany przez BPI Real Estate Poland i Revive Poland, w ramach którego na platformie historiawartapoznania.pl można zgłębić wiedzę o dziejach dawnych koszar.

Nowoczesność w sercu dzielnicy Łazarz

W ramach inwestycji Cavallia powstanie 857 mieszkań́. Wszystkie lokale zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić́ przyszłym mieszkańcom komfortowe warunki do życia. Już w pierwszym etapie znajdą się tam lokale o wysokości nawet 3 m. Do wyboru są̨ funkcjonalne mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe w metrażach od ok. 25 do 130 m². Właścicieli lokali położonych na parterze z pewnością ucieszą własne, przydomowe ogródki. Mieszkania na wyższych kondygnacjach będą̨ posiadały balkony oraz loggie. W budynkach mieszkalnych zostały zaprojektowane podziemne hale garażowe. Na terenie Cavalli przewidziane są̨ też zewnętrzne miejsca postojowe dla rowerów.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców całe osiedle będzie objęte monitoringiem z zainstalowanym systemem kamer CCTV. W ramach inwestycji powstaną place zabaw i tereny zielone. Dodatkowym atutem dla mieszkańców osiedla będzie łatwy dostęp do usług codziennego użytku dzięki części handlowo-usługowej oraz gastronomicznej, zaplanowanej w historycznych budynkach. W skład kompleksu wejdą także budynki biurowe o łącznej powierzchni 18 640 m². Część biur zostanie ulokowana w zrewitalizowanych budynkach, z których niegdyś korzystali ułani i ich rumaki.

Fot. BPI Real Estate Poland, Revive PolandFot. BPI Real Estate Poland, Revive Poland

Ekologia podstawą nowego osiedla

Cavallia jest inwestycją zaprojektowaną i realizowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w której do budowy zostaną użyte materiały najwyższej jakości. BPI Real Estate Poland i Revive Poland zwracają szczególną uwagę na ekologię. Na budynkach zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, a do podlewania terenów zielonych będzie używana deszczówka. Inwestorzy zapewniają, że szczególną ochroną zostaną otoczone ponad stuletnie kasztanowce.

Revive ekologię traktuje poważnie. Dlatego wdrażamy działania pozwalające ograniczyć zużycie prądu czy wody już na etapie prac budowlanych. To oczywiste, że konsekwencją tej polityki jest osiedle, które wykorzystuje wszystkie możliwości, by być przyjaznym naturze – mówi Alexander Huyghe, CEO Revive Poland. I dodaje – Wiemy, że nasi klienci są świadomi i doceniają nasze działania proekologiczne.

Zdajemy sobie sprawę, że stoimy w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych, a działając w branży, która ma możliwość kształtowania świata, jesteśmy odpowiedzialni za dbanie o przyszłe pokolenia. Ambicją naszej spółki jest projektowanie i realizowanie innowacyjnych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe, w sercu których jest człowiek – mieszkaniec wielokulturowego miasta przyszłości. Projektując zaś miasta przyszłości, musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich. Mamy już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasza spółka (działając na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 m² i wystąpiła o pozwolenie na budowę oraz wybudowała łącznie 81 085 m² powierzchni bez użycia paliw kopalnych – komentuje Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Wspólne wartości BPI Real Estate Poland i Revive Poland dają gwarancję, że projekt Cavallia jest synonimem jakości i wygody. Nowoczesna architektura i funkcjonalny układ mieszkań́ sprawiają̨, że inwestycja na poznańskim Łazarzu będzie idealnym miejscem do życia dla ludzi ceniących sobie ekologię, komfort i elegancję.

Cavallia: 15-minutowe miasto

Cavallia powstaje zgodnie z koncepcją 15-minutowego miasta. Teren inwestycji położony jest zaledwie 5 minut jazdy samochodem od ścisłego centrum Poznania i w odległości 10 minutowego spaceru od zintegrowanego dworca kolejowo-autobusowego, a także centrum biznesowo-wystawienniczego Międzynarodowych Targów Poznańskich. W okolicy znajdują̨ się̨ przedszkola, szkoły, placówka pocztowa, stacja paliw oraz sklepy wielkopowierzchniowe, ale także co warto podkreślić najstarszy park Poznania, który ma ponad 7 ha powierzchni – Park Wilsona z największą w Polsce palmiarnią. Dodatkowym atutem inwestycji jest bliskość́ przystanków tramwajowych i autobusowych, które pozwolą̨ mieszkańcom na bezproblemowe poruszanie się̨ po mieście. Ponadto osiedle znajduje się̨ około 8 kilometrów od wjazdu na autostradową Obwodnicę Poznania i 6 km od portu lotniczego Poznań Ławica.
REKLAMA:

Historia warta Poznania

Jednym z kluczowych elementów determinujących niepowtarzalny charakter Cavalli jest umiejętne wplecenie w historyczną tkankę dawnych koszar – budynków nowoczesnej architektury. Trzy zabytkowe budynki, które dawniej ​służyły słynnemu ​15. Pułkowi Ułanów Poznańskich, ​czyli: siedziba kwatermistrzostwa, ​budynek gospodarczy z kuchnią ​oraz budynek szwadronowy zostaną ​zrewitalizowane i będą pełnić funkcje ​dobrze zaprojektowanych obiektów​ biurowych. ​​Stajnie i kryta ujeżdżalnia staną się kawiarniami, restauracjami, butikami i innymi obiektami użyteczności publicznej.

Cavallia to osiedle warte zamieszkania. Historia nadała temu miejscu unikatowy charakter, teraz to my, razem z nowymi mieszkańcami, tworzymy kompletnie nowy rozdział – miasto przyjazne i rozumiejące potrzeby ludzi – podkreśla zalety inwestycji na poznańskim Łazarzu, Alexander Huyghe, CEO Revive Poland. – Rewitalizacja terenów, które wybieramy na inwestycje, jest wpisana w DNA firmy Revive. W swoich projektach szanujemy przeszłość, jednocześnie tworząc solidną podstawę do budowania przyszłości. W Cavallii rewitalizacja gra bardzo istotną rolę. Historyczne budynki będą mieć zmienioną funkcję na biurową i usługową, co doskonale koresponduje z ideą 15-minutowego miasta, w którym najważniejsze punkty są w zasięgu ręki. Ta bliskość decyduje obecnie o jakości życia i szczęściu.

Belgijski mariaż

BPI Revive Matejki to spółka celowa, powołana do życia przez dwóch deweloperów z rodowodem belgijskim – BPI Real Estate Poland i Revive. Obie spółki są już obecne na polskim rynku.

Jako wiodący deweloper nieruchomości w Belgii, BPI Real Estate realizuje misję projektowania miast przyszłości. 30-letnie doświadczenie w branży niesie za sobą innowacyjne podejście oraz dbałość o szczegóły – urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie BPI Real Estate tworzy przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy. Inwestycje BPI Real Estate Poland znajdują się już m.in. w Gdyni, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Najnowsza realizacja na poznańskim rynku to Panoramiqa – nowoczesny projekt mieszkaniowy zlokalizowany przy ul. Wagrowskiej na Starołęce.

Misją Revive natomiast jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych w miastach, będąca istotną częścią tworzenia wysokiej jakości dzielnic mieszkaniowych. Spółka buduje miejsca do zamieszkania, które sprzyjają naturze i umacnianiu relacji między sąsiadami. Od 14 lat odpowiedzialnie przebudowuje tereny poprzemysłowe w Belgii i Portugalii, a teraz także w Polsce. Revive wykorzystuje nowoczesne i proekologiczne rozwiązania architektoniczne, które ułatwiają mieszkańcom czerpanie radości ze zrównoważonego stylu życia.

Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2029 roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: BPI Real Estate Poland, Revive Poland
#wiadomości #inwestycje #prawo #nieruchomości

Więcej tematów: