Komfortowa łazienka

Podziel się:
Przestała ona być miejsce stricte użytkowym, a stała się przestrzenią zapewniającą relaks. Do jej wykończenia wybierane są duże płytki, chętnie sięgamy po stalowe oraz szklane elementy. Obok tradycyjnych, chętnie wdrażane są nowoczesne rozwiązania, odważne pomysły i designerskie detale. Ważne jest, by przestrzeń ta była nie tylko funkcjonalna, ale też komfortowa, estetyczna i odprężająca.

Fot. TeceFot. TeceFot. TeceFot. Tece

W stronę minimalizmu

Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu, ale nadmierne i kolorowe wzornictwo to już pieśń przeszłości. Aktualne trendy stawiają na minimalizm. Nadal podstawową kolorystyką pozostają biel i czerń, coraz częściej jednak projektanci wprowadzają barwy egzotyczne, optymistyczne. Obok pasteli polecane są też ostre, zdecydowane kolory. Wyraziste czy subtelne barwy można wprowadzić do łazienki pod postacią płytek, frontów meblowych czy farby albo – mniej drastycznie - w postaci barwnych dodatków, takich jak ręczniki, maty, pojemniki.

- W nowoczesnych łazienkach coraz częściej wykorzystywanym materiałem jest szkło, stal i beton, które nadają pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Dominują duże rozmiary płytek, o wymiarach 90 x 90 cm, 120 x 120 cm, czy nawet 300 x 150 cm, lub pokrywanie ścian tylko i wyłącznie farbą do pomieszczeń mokrych. W elementach wyposażenia widoczny jest powrót do ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach, prostych i wyrazistych liniach
– mówi Aleksandra Felska-Drożdż, architekt wnętrz AFD Interiors.

Fot. TeceFot. TeceFot. TeceFot. Tece

Wszystko w ścianie

Widoczne elementy instalacji sanitarnych zaburzają estetykę łazienki. Coraz chętniej inwestorzy decydują się na wykorzystanie stelaży podtynkowych, które umożliwiają zachowanie ładu i harmonii stylistycznej przy jednoczesnym zapewnieniu sobie komfortu korzystania z urządzeń.
REKLAMA:

- Podczas wykańczania lub remontu łazienki warto zastanowić się nad wyborem nowoczesnych stelaży podtynkowych do WC, umywalek, bidetów i pisuarów. Takie rozwiązanie umożliwia „zawieszenie” sanitariatów na ścianie, a tym samym zaoszczędzenie przestrzeni łazienki i łatwiejsze utrzymanie czystości. Nie bez znaczenia pozostają także walory estetyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu widoczny jest tylko przycisk spłukujący, natomiast zbiornik z wodą ukryty jest w ścianie. Dodatkowo bogata oferta przycisków spłukujących umożliwia idealne dopasowanie ich formy, materiału i koloru do indywidualnego charakteru łazienki – radzi Krzysztof Kaczmarek z firmy TECE.

Fot. TeceFot. TeceFot. TeceFot. Tece

Nowy wymiar kąpieli

Dylemat - wanna czy prysznic – od lat pozostaje nierozstrzygnięty. Każda z opcji ma zwolenników i przeciwników. W dużych łazienkach świetnie prezentuje się centralnie usytuowana wanna. Może ona stanowić dominujący elementy stylistyczny. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzają się kabiny prysznicowe, gdyż zajmują mniej miejsca. Dużą popularnością cieszą się tzw. kabiny „walk-in”, w których klasyczny brodzik zastąpiono odpływem liniowym, a przeszklone ściany montowane są bezpośrednio w posadzce.

- Nowoczesne projekty łazienek oparte są w zdecydowanej większości na odpływie liniowym. Daje nam to nieograniczone możliwości aranżacji łazienki– podkreśla Krzysztof Kaczmarek. - Zamiast popularnej niegdyś „kratki”, proponujemy praktycznie niewidoczne rynny odpływowe z serii TECEdrainline. Różnorodność wzorów i delikatne linie krawędzi sprawiają, że pomieszczenie zyskuje na estetyczności. Rynny odpływowe prosto i bezpiecznie montujemy w posadzce. Istotną zaletą tego rozwiązania jest również niezwykła łatwość czyszczenia i konserwacji dla użytkownika.

(E)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tece
#czytelnia #w lazienka #meble #armatura #wnetrza #tece #wc #umywalka #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: